Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Józefa w Płocku powstało w 1993 r. po zakończeniu misji poprowadzonych przez Ojców Redemptorystów. Do powstania Koło przyczynił się i pomógł nam je tworzyć o. Waldemar Gawłowski. Wraz z ks. prałatem Władysławem Stradzą ustalił, że spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w każdą III środę miesiąca – i tak dzieje się do dziś. Po Mszy św. o godz. 18. 00 – podczas której modlimy się za Kościół, Ojca św., Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe, za biskupów i kapłanów o pokój na świecie i w wielu innych.

Po Mszy św. udajemy się na plebanię do Sali parafialnej na spotkanie formacyjne. Połączone jest ono z dobrą herbatą i ciastkiem. Na spotkaniach towarzyszy nam nasz opiekun ks. kan. Andrzej Smoleń – proboszcz, który jest naszym drugim opiekunem po poprzednim proboszczu.

Do naszego Koła należą osoby z różnych parafii, nawet z poza Płocka (np. z Bodzanowa). Obecnie Koło liczy 18 osób. Stąd nazywamy się Międzyparafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja. Na spotkaniach omawiamy sprawy wiary, Kościoła, Ojczyzny. Spotkaniom towarzyszy modlitwa i wspólne dzielenie się swoim życiem. Jest także czas na humor.

Jesteśmy grupą modlitewną i pielgrzymującą. Z Rodziną Radia Maryja pielgrzymujemy do różnych polskich Sanktuariów, a naszym obowiązkowym wyjazdem jest Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Do takich wyjazdów należy także wrześniowa Pielgrzymka do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu - tam modlimy się w intencji polskich rodzin. Spotykamy się także obowiązkowo w Toruniu na Święto Dziękczynienia we wrześniu i z okazji kolejnych rocznic Radia Maryja (w tym roku przypadnie XXIII rocznica).

Nasze Koło organizuje diecezjalne Spotkanie Opłatkowe z udziałem przedstawiciela z Radia Maryja w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku odbyło się XI Spotkanie Opłatkowe. Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię o. Marin Krupa. Na spotkanie przybył także J.E. ks. bp Roman Marcinkowski.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej grupy. Jeśli kochasz Boga, Ojczyznę, lubisz się modlić i pielgrzymować to

 

PRZYJDŹ !!!

 

na nasze spotkanie w

 

KAŻDĄ III ŚRODĘ MIESIĄCA NA GODZ. 18.00 W PARAFII ŚW. JÓZEFA W PŁOCKU.

 

 

ZAPRASZAMY I CZEKAMY !!!