sobota, 08 sierpień 2015 10:00

Parafialna Pielgrzymka do Lichenia

Pomimo strasznych upałów grupa 35 osób z naszej parafii pod dowództwem ks. Łukasza udała się 5 sierpnia z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wspólna modlitwa, śpiew, rozmowy towarzyszyły nam tworząc wspaniałą duchową wspólnotę. Zapraszam do zapoznania się z krótką relacją tekstową i zdjęciową z tego wydarzenia.

Pierwszym punktem naszej Pielgrzymki była droga krzyżowa w Lesie Grąblińskim – miejscu objawień Matki Bożej. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice Licheńskiej przed cudownym obrazem Maryi. Po niej zwiedziliśmy Bazylikę odwiedzając m.in. kaplicę Trójcy Świętej, Kaplicę św. Jana Pawła II, Kaplicę męczenników II wojny światowej. Kolejnym miejscem gdzie skierowaliśmy nasze kroki była Golgota. Wkroczyliśmy na sam jej szczyt pod krzyż Jezusa. Wśród pozostałych atrakcji była również możliwość wjechania na wieżę widokową na 27 piętro. Na szczęście śmiałkowie się znaleźli. W kościele św. Doroty odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego, następnie udaliśmy się do źródełka, aby zaczerpnąć wody.Powróciliśmy umocnieni spotkaniem z Maryją.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w pielgrzymce. Za świadectwo wiary i bardzo dobrą i miłą atmosferę. I zapraszam na kolejne pielgrzymkowe wojaże. :-)

ks. Łukasz