środa, 02 grudzień 2015 08:51

Kilka słów o naszych Rekolekcjach adwentowych

We wtorek 1 grudnia zakończyliśmy tegoroczne Rekolekcje adwentowe. Były one jednocześnie odnowieniem – renowacją Misji Świętych, które przeżywaliśmy wiosną br. Adwentowym zamyśleniom przewodził ks. Wojciech Majchrzak – salezjanin. W czasie nauk rekolekcyjnych wskazał nam na potrzebę życia zgodnie ze swoim powołaniem życiowym. Rekolekcje były poświęcone temu zagadnieniu.

Ojciec rekolekcjonista mówił także o potrzebie życia pokornego na wzór Maryi. Przypomniał także prawdę o tym, że Pan Bóg widzi inaczej niż człowiek. „Pan Bóg widzi to, co pokorne, ciche i to wybiera” – przekonywał zgormadzonych.

Zakończenie Rekolekcji dokonało się pod Krzyżem misyjnym, gdzie każdy z wychodzących z kościoła po nabożeństwie zatrzymywał się, adorował Krzyż, oddał Mu cześć przez ucałowanie. Pod Krzyżem również zapaliliśmy znicz, który ma symbolizować naszą modlitwę w intencji konkretnej osoby, w intencji jej nawrócenia w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, który rozpoczniemy 8 grudnia. Za wyjątkowy czas Świętych Rekolekcji Panu Bogu, ks. Wojciechowi BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI! Dziękujemy także naszym kochanym parafianom za piękny udział i duchowe przeżycie tych dni.

Duszpasterze

Zapraszamy do galerii zdjęć z Rekolekcji:

http://swjozefplock.pl/index.php/galeria-zdjec/item/234-rekolekcje-adwentowe-2015-r