sobota, 30 kwiecień 2016 00:00

Rycerstwo Kolumba w naszej parafii.

Pragniemy zachęcić wszystkich mężczyzn, którzy ukończyli 18 rok życia do wstępowania w szeregi nowego ruchu religijnego jaki chcemy założyć w naszej parafii. Jest to Zakon Rycerzy Kolumba. Organizacja świeckich katolików oddanych Kościołowi. Na całym świecie skupia 2 mln mężczyzn. Założona w USA do Polski dotarła w 2006 roku. W jej ramach mężczyźni mogą angażować się w życie Kościoła, prace porządkowe, działalność charytatywną, ukazywanie wartości rodziny itd.

 

O utworzenie tego Ruchu w naszej parafii do ks. Proboszcza zwrócił się Bp Piotr Libera - Biskup Płocki. Informacje szczegółowe można uzyskać u ks. Proboszcza oraz na folderach wyłożonych w kościele. Odsyłamy również do storn internetowych:

www.rycerzekolumba.com

www.kofc.org/pl