sobota, 14 maj 2016 00:00

12 Lektorów Pisma Św. z naszej parafii.

14 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się pod przewodnictwem Ks. Bpa. Mirosława Milewskiego Uroczystość ustanowienia Lektorów Pisma Św. Pochodzą oni z grona ministranckiego. Do tej funkcji przygotowywali się w czasie specjalnego kursu zwieńczonego egzaminem. Uroczystość odbyła się w ramach Dni Otwartych WSD w Płocku. Z naszej parafii zostało ustanowionych 13 lektorów. 

Zostali nimi:

Mateusz Roszak, Adam Pasikowski, Bartłomiej Niedzielak, Maciej Niedzielak, Kamil Kuźniewski, Krystian Kuźniewski, Kacper Grzegorzewski, Jakub Wysocki, Piotr Markowski, Adam Leśniewski, Igor Lipiński, Wojciech Sadecki.

Po Uroczystości była również możliwość zwiedzania Seminarium, mecze w piłkę nożną z klerykami, grochówka i inne zajęcia. Nowym Lektorom gratulujemy. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z tej Uroczystości.