sobota, 10 wrzesień 2016 00:00

Duchem i sercem na Jasną Górę

Jak co roku Kościół p. w. Miłosierdzia Bożego w Płocku w dniach od 6 do 13 sierpnia wieczorami tętnił życiem. Spowodowane to było duchowym towarzyszeniem pieszym Pielgrzymom, którzy po raz 35 wyruszyli z Płocka na Jasną Górę.

 

Wędrowaliśmy więc duchowo za nimi wpatrując się w oblicze Matki Jasnogórskiej do której oni wytrwale wędrowali. Tegoroczne Apele były wyjątkowe. Wszystkim bowiem nam przypominały one o niedawnej obecności w naszej parafii Maryi w Cudownym Jasnogórskim Wizerunku. O tej niezwykłej „dobie nawiedzenia”, o Apelu Jasnogórskim i godzinach spędzonych u stóp Matki o ciemnym Obliczu.

W czasie naszego duchowego pielgrzymowania łączyliśmy się modlitewnie z naszymi pątnikami. Staraliśmy się również przeżywać, karmić swoje serca i ducha treściami, które im towarzyszyły w drodze. Dlatego też podobnie jak oni w czasie wieczornych spotkań pochylaliśmy się nad uczynkami miłosierdzia względem duszy. I tak uczyliśmy się jak grzeszących upominać, wątpiącym dobrze radzić, krzywdy cierpliwe znosić aż po modlić się za żywych i umarłych.

Jak co roku czas duchowej pelgrzymki był wyjątkowy. Wiele osób przybliżyło się w tym czasie do Maryi i Jej Syna. Bogu niech będą dzięki za ten niezwykły czas kiedy jeszcze bardziej mogliśmy poczuć się WSPÓLNOTĄ, jeszcze bardziej mogliśmy poczuć się braćmi i siostrami.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie próbowaliśmy upamiętnić tegoroczne czuwania apelowe.

ks. Łukasz