niedziela, 19 luty 2017 00:00

PIELGRZYMKA DO WILNA

W dniach 7-10 czerwca 2017 r.

ks. Łukasz organizuje

Pielgrzymkę do Wilna - Trok - Sokółki. Koszt 700 zł.

Zapisy do 15 marca. Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan.

 

PIELGRZYMKA

WILNO-TROKI

7 – 10 CZERWCA 2017 R.

Wilno – Troki – Sokółka

Pielgrzymka 4 – dniowa, autokarowa.

Koszt 700 zł.

 

Dzień Pierwszy: 7 CZERWCA

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja na mieście (tradycyjna litewska kuchnia. Przejście do Ostrej Bramy, by się pokłonić MB Ostrobramskiej. Nocleg w hotelu.

 

Dzień drugi: 8  CZERWCA

WILNO. Śniadanie.  9.00 spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Zwiedzanie słynnego cmentarza na Rossie, gdzie spoczywa serce Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wielu wybitnych Polaków ( ojciec Juliusza Słowackiego, poeta doby romantyzmu -Władysław Syrokomla, historyk Joachim Lelewel i wielu innych ).

.Kościół św. Piotra i Pawła- „perła baroku”. Kaplica MB Ostrobramskiej- miejsce odwiecznych pielgrzymek. Był tu m. in. A. Mickiewicz, gdy po raz pierwszy przybył do Wilna, jak też Papież Jan Paweł II w 1993 r. Msza św. przed obrazem MB Ostrobramskiej w kaplicy. Cerkiew św. Ducha-miejsce prawosławnych pielgrzymek do grobu 3 Męczenników uznanych za świętych (jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie). Grekokatolicki kościół św. Trójcy z klasztorem OO. Bazylianów, „Cela Konrada”- tu był więziony A. Mickiewicz wraz z innymi filomatami. Kościół św. Kazimierza- patrona Litwy. Czas wolny na kawę/herbatę na starówce lub na kupienie pamiątek. Ratusz wileński. Kamienica Joanny Mackiewiczowej, ostatnie miejsce pobytu w Wilnie A. Mickiewicza. Kamienica, gdzie w 1830-1835 r. mieszkał J. I. Kraszewski. Kamienica, gdzie mieszkał Juliusz Słowacki. Obiadokolacja w  restauracji i nocleg w hotelu.

 

Dzień trzeci: 9 CZERWCA

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Wilna. Domek św. Faustyny, gdzie objawił się dla niej Pan Jezus i podyktował koronkę. Wzgórze Trzech Krzyży- spojrzenie na panoramę starówki wileńskiej. Zaułek gotycki z pomnikiem  A. Mickiewicza, kościołem św. Anny, kościołem bernardyńskim. Katedra wileńska św. Stanisława z najpiękniejszą kaplicą św. Kazimierza-gdzie są przechowywane relikwie św. Kazimierza.

Polski kościół św. Ducha, gdzie w 1993 r. miało miejsce spotkanie papieża Jana Pawła II z Polakami. Spacer najbardziej malowniczą ulicą – Szklaną. Msza św. przy oryginalnym obrazie „Jezu, ufam Tobie”, namalowany w Wilnie, w kościele Miłosierdzia Bożego. Pałac Prezydencki i plac Daukantasa, gdzie odbył się sąd filomatów. Uniwersytet Wileński, gdzie studiował A. Mickiewicz.

Przejazd do Trok-miasteczka malowniczo położonego nad kilkoma jeziorami z pięknym zamkiem na wyspie zwiedzanie kościoła NNMP w Trokach z cudownym obrazem MB Trockiej, potocznie zwanej „oczną” ( najwcześniej na Litwie koronowany obraz). Zwiedzanie muzeum na zamku trockim, zapoznanie się z historią tego miasta, zwiedzanie ekspozycji z porcelaną, meblami, kolekcją pieczątek, fajek; zapoznanie się z historią i tradycjami narodu karaimskiego, który to kiedyś licznie zamieszkiwał w Trokach. Spacer ulica karaimską, kinesa karaimska. Czas wolny na kupienie pamiątek i degustacja tradycyjnych karaimskich dań – kibinów – pierogi z mięsem. Obiadokolacja.Wieczorem chętne osoby mogą udać się na TV wieżę– restauracja obrotowa na wysokości 165 m- widoki w promieniu 50 km (cena 6 EUR). Nocleg.

 

Dzień czwarty – 10 czerwca

Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Polski. W drodze powrotnej Msza św. Sokółce – miejscu cudu Eucharystycznego.

 

Zgłoszenia i informacje: ks. Łukasz Kubisiak tel. 797294392

zapisy do 15 marca 2017r.

 

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2,3 – osobowe – 3 noclegi;

Transport: luksusowy zachodni autokar (video, WC, barek, klimatyzacja);

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje kapłan; Wilno i Troki zwiedzane z wykfalifikowanym przewodnikiem.

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Harmonogram wpłat: 300 zł do 15 marca 2017 r., 400 do końca maja  2017 r.

Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje.