sobota, 08 kwiecień 2017 14:20

"Nie zapali ten, kto nie płonie" - Rekolekcje wielkopostne 2017 r.

W dniach 2 – 4 kwietnia w naszej parafii odbyły się Rekolekcje parafialne. Prowadził je ks. Bartosza Szostak – Sekretarz Biskupa Mirosława. W czasie ich trwania odczytywaliśmy, co Bóg mówi do nas w Słowie Bożym przeznaczonym na konkretny dzień. Wśród tematów jakie poruszył ks. Bartosz znalazły się: cierpienie. Czasem może się ono dziać w naszym życiu, aby ukazały się wielkie dzieła Boże, by przez to doświadczenia Bóg „wytrącił” dobro w naszym życiu.

Ojciec rekolekcjonista mówił także o tym, że dla każdego z nas jest miejsce w kościele, każdy z nas może znaleźć swój „przyczółek” we wspólnocie Kościoła. Zachęcał nas również do tego, byśmy płonęli żywą wiarą, by był w nas ogień wiary, byśmy innych mogli nią zapalać. Bo to ważne, by stawać się świadkiem wiary, alby by to się stało trzeba płonąć ogniem wiary, bo „jeśli ktoś nie płonie, jeśli nie jest pochodnią wiary, to nie może zapalać innych – przekonywał Ks. Bartosz.

Bogu niech będą dzięki za święty czas rekolekcji. Ks. Barotszowi dziękujemy za duchowe pogłębienie naszej wiary. Zapraszamy do Galerii, gdzie można obejrzeć jak wyglądały nasze rekolekcje.