niedziela, 21 styczeń 2018 11:01

Pielgrzymka parafiana do Grecji 26.07. - 02. 08. 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce parafialnej do Grecji połączonej z wypoczynkiem.

Koszt 2400 zł + 400 Euro. Zapisy do końca lutego 2018 r. u Ks. Łukasza.

Poniżej zamieszczamy plan pielgrzymki.

G R E C J A

ATENY – KORYNT – EPIDAUROS – MYKENY
NAFPLIO – TERMOPILE – METEORY – WYSPA SKIATOS

SAMOLOT

Zwiedzanie + Wypoczynek

 PIELGRZYMKA 8-dniowa

Termin: 26.07-2.08.2018r.

 

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki. Zbiórka na lotnisku o godz. 16.00. Odprawa i wylot do ATEN - 18.10. Przybycie na miejsce o godz. 21.45. Transfer autokarem do hotelu. Posiłek. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2 – Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Hotel posiada basen oraz własną plażę. Do morza jest kilkanaście kroków. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Śniadanie. ATENY: Akropol, Areopag, Agora grecka i rzymska, Łuk Hadriana, Stadion Olimpijski - Kalimarmaro, Parlament i zmiana warty przy grobie nieznanego żołnierza. Następnie - WIECZÓR GRECKI (płatne dodatkowo: 35 euro). Udział w imprezie z występami zespołu folklorystycznego. Nauka ludowych tańców. Posiłek oraz wino i napoje. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Śniadanie. Zwiedzanie Argolidy: Spacer po moście widokowym na Kanale Korynckim. Następnie przejazd do EPIDAUROS – Antyczny Teatr wpisany na listę UNESCO. Następnie NAFPLIO – Perełka Peloponezu, spacer malowniczymi uliczkami z architektura wenecką. Zobaczymy Twierdzę Palamidesa, Akronafplię, oraz malutką Twierdzę Burdzi. Dalej MYKENY – W starożytności Królestwo Króla Agamemnona – Skarbiec Arteusza, Lwia brama, cyklopowe mury. W drodze powrotnej zobaczymy Górę SYZYFA nad ruinami STAROŻYTNEGO KORYNTU. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. Wyjazd na Północ. TERMOPILE - pomnik Króla Leonidasa - miejsce wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami.480r.p.n.e. oraz Gorące Wrota – siarkowe źródła termalne. Przejazd do METEORÓW. Zwiedzanie klasztoru na skalnych szczytach  – Wielkiej Meteory. Następnie - wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Wyjazd w kierunku Aten. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 – Śniadanie. Wczesny wyjazd z hotelu do portu. Kilkugodzinny rejs statkiem na Wyspę SKIATHOS na Morzu Egejskim. Na statku tańce greckie i poczęstunek. Zwiedzanie wyspy. Wyspa znana z filmu „Mamma mija” spacer na położony wyżej, niż dachy otaczających domów, widokowy taras z wieżą zegarową, skąd podziwiać można piękno całego miasta i lazurowego wybrzeża. Plażowanie na pięknej plaży „kukunaries” Wycieczka może zakończyć się niespodzianką – często turystom towarzyszy gromada delfinów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8 – Śniadanie. Przed południem – wypoczynek. Transfer autokarem do ATEN. Wylot do Polski – 15.45. Przybycie do Warszawy o 17.20. Zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt: 2400zł + 400euro

Zapisy do końca lutego 2018 r.

Świadczenia:

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3 – osobowe z łazienką – 7 noclegów;

Transport: samolot na trasie Warszawa / Ateny i Ateny / Warszawa oraz na terenie Grecji; autokar (klimatyzacja, video, WC, barek);

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot – przewodnik;

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Wyżywienie: 7 śniadań (obfite – w formie bufetu) i 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo);

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

WSZYSTKIE BILETY WSTĘPU oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu – ZAWARTE W KOSZTACH (m.in.: Akropol, Epidauros, Mykeny, Rotunda, Meteory, Wyspa Skiatos, przewodnicy, wjazdy do miast, opł. klimatyczne i wjazdowe do miast)  

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13

Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128

Internet: www.novumtravel.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.