sobota, 09 listopad 2019 16:04

Pielgrzymka autokarowa do Włoch

W dniach 20 – 30 lipca ks. Łukasz organizuje Pielgrzymkę autokarową do Włoch. W programie: PADWA – ASYŻ – CASSIA - RZYM – NEAPOL - POMPEJE - MONTE SAN ANGELO SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO - ADRIATYK – WENECJA. Koszt:  2300zł + 250 Euro. Zapisy do 10 grudnia u ks. Łukasza.

Plan szczegółowy Pielgrzymki:

WŁOCHY

PADWA – ASYŻ – CASSIA - RZYM – NEAPOL - POMPEJE - MONTE SAN ANGELO  SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO - ADRIATYK – WENECJA

 WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM

PIELGRZYMKA 11 – DNIOWA

NAWIEDZENIE GROBU św. JANA PAWŁA II

 Termin: 20-30.07.2020r.

 

Dzień 1 –Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 00.30. Poprzez Czechy i Austrię, przejazd do Włoch. Trasa widokowa przez Alpy. Zakwaterowanie w kurorcie Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do PADWY. Spacer po centrum – Prato della Vale z widokiem na kościół św. Justyny. Dalej - Bazylika św. Antoniego z miejscem jego pochówku oraz relikwiami w postaci żuchwy i języka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie bazyliki Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą oraz miejscem śmierci św. Franciszka. Dalej - bazylika św. Franciszka dolna - z kryptą, gdzie znajduje się grób Świętego oraz górna –ze słynnymi freskami. Następnie spacer do centrum z uświadczeniem Ratusza i kościoła Santa Maria Minerwa oraz Bazyliki św. Klary z jej relikwiami. Dalej - CASSIA. Pobyt w sanktuarium św. Rity, patronki od spraw beznadziejnych. Zwiedzanie bazyliki z relikwiami Świętej, której ciało po śmierci się nie rozłożyło. Ponadto – uświadczenie relikwii cudu eucharystycznego.   Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 –Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie bazyliki św. Jana na Lateranie, baptysterium oraz Świętych Schodów, przywiezionych przez św. Helenę. Następnie – Bazylika Santa Maria Maggiore. Barok - fontanny i place rzymskie: Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie, najdroższy trakt Stolicy – Via Condotti oraz Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 - Śniadanie. RZYM. Zwiedzanie: Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, przejście traktem Fori Imperiali z widokiem na  Forum Romanum – pozostałości pałaców i świątyń cesarskich. Wzgórze Palatyn oraz  Plac Wenecki. Dalej  – Watykan. Bazylika św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Czas wolny  w okolicach Placu św. Piotra (możliwość zrobienia zakupów: pamiątki, dewocjonalia Bazylika św. Pawła za Murami z charakterystycznymi medalionami z wizerunkami papieży oraz grobem Świętego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 Dzień 6 –Śniadanie. POMPEJE. Odwiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych - Matki Bożej Różańcowej, znanej z NOWENNY  POMPEJAŃSKIEJ z obrazem MB i relikwiami bł. Bartolo Longo. Po drodze– widok na wulkan Wezuwiusz. NEAPOL. Spacer po Starówce z uświadczeniem katedry św. Franciszka z Pałacem Królewskim i Galerią Uberto I. Dalej – kościół Matki Bożej z Lourdes – miejsce pochówku ks. Dolindo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 -Śniadanie. MONTE SANT’ANGELO. Pobyt w sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzanie groty – miejsca objawień z V wieku, „nie ludzką ręką poświęconej”. Dalej - SAN GIOVANNI ROTONDO. Uświadczenie miejs związanych z życiem i działalnością Ojca Pio. Klasztor, gdzie mieszkał, antyczny kościółek, muzeum z pamiątkami po stygmatyku, m.in.: zdjęcia, konfesjonały, sala korespondencji oraz krypta z pierwotnym miejscem pochówku. Następnie – nowe sanktuarium, gdzie złożone są relikwie Ojca Pio.

 Dzień 8 -Śniadanie. Przejazd do LANCIANO. Najstarsze we Włoszech relikwie Cudu Eucharystycznego (VIII wiek). Zwiedzanie kościoła franciszkanów oraz strefy archeologicznej z kościołem św. Longina i mostem Dioklecjana. Zakwaterowanie  w hotelu nad ADRIATYKIEM. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 9 - Śniadanie. WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10 –Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Przejażdżka statkiem wodami Laguny Weneckiej w okolice centrum. Spacer przez dzielnicę Zattere z uwzględnieniem drewnianego Mostu Accademia, kościoła San Stefano, krzywej wieży oraz  przystani gondoli. Dalej – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Campanilla, Pałac Dożów, Most Westchnień. Przejście wąskimi uliczkami do Mostu Rialto. Czas wolny. Powrót statkiem na parking. Przejazd bezpośrednio do Polski.

Dzień 11- Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

 

Koszt: 2300zł + 250Euro

Zakwaterowanie: hotele ***, pokoje 2, 3- osobowe z łazienką – 9 noclegów;

Transport: autokar klasy zachodniej (klimatyzacja, video, WC, barek);

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz w Rzymie – przewodnik miejscowy;

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Wyżywienie: 9 śniadań (wzmocnione: wędlina+ser) i 9 obiadokolacji (2 dania+deser);

Bilety wstępu oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu:

ZAWARTE W KOSZTACH

(wypożyczenie sprzętu audio w bazylikach, opłaty wjazdowe do miast, statek w Wenecji, przewodnicy).

UWAGA! Po Rzymie grupa porusza się autokarem (na podstawie specjalnego zezwolenia na wjazd).

 Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13

Tel./faks: 52 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128

www.novumtravel.pl; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.