wtorek, 29 kwiecień 2014 21:54

Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego

„O miłosierny Boże…”

Tymi słowami w II niedzielę Wielkanocną uczciliśmy w naszym kościele tę największą tajemnicę Boga. Pomogło nam w tym Słowo Boże, które wygłosił do nas ks. Robert Banasiak – viceekonom Diecezji Płockiej.

Zapraszamy do galerii: http://www.swjozefplock.pl/index.php/galeria-zdjec/item/56-odpust-ku-czci-milosierdzia-bozego-przekazanie-iskry-milosierdzia

 

Tegoroczna Niedziela Miłosierdzia zbiegła się z wielkim ogólno kościelnym wydarzeniem: kanonizacją bł. Jana XXIII i Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem w naszych kościołach zapłonęła „Iskra Miłosierdzia Bożego”, która przybyła z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Wierni mogli zabrać tę Iskrę do swoich domów i wieczorem przy Jej świetle odmówić modlitwę rodzinną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy do naszej Galerii, która zawiera relację z przebiegu tego dnia w naszej parafii.